ownCloud 4.5, czyli własna chmura – przetestuj za darmo

Własna chmura - przetestuj za darmo w ITCoreJuż jakiś czas temu (dokładnie 11 października 2012) wydana została wersja 4.5 projektu ownCloud. ownCloud to alternatywa dla takich usług jak Dropbox lub Ubuntuone. Wyróżnia się tym, że możemy ją zainstalować na własnym komputerze, serwerze lub u naszego hostera, przez co nie jesteśmy uzależnieni tylko od jednego providera. Potrzebujemy tylko serwer Apache,
nginx, PHP5 oraz bazę danych MySQL lub SQLite.
 

 

Co nowego w ownCloud 4.5?

Nowa wersja oferuje takie dodatki jak streamowanie video bezpośrednio z serwera, montowanie zewnętrznych magazynów danych (Amazon S3, GoogleDrive, Dropbox etc.), nową książkę adresową oraz możliwość dzielenia się kontaktami. Wprowadzono wiele zmian w algorytmie synchronizacji przez co operacje na plikach są wykonywane zdecydowanie szybciej, a dla administratorzy ucieszą się z mniejszego obciążenia serwera. Poprawiono też zarządzanie prawami dostępu – użytkownik może teraz zdecydować o tym co kto może zrobić z udostępnionymi plikami.

Przetestuj za darmo

Jeżeli chcesz zobaczyć jak ownCloud sprawuję się w praktyce zapraszamy pod adres owncloud.itcore.com.pl. Dane do logowania:

Zainteresowany własną chmurą?

Jeżeli jesteś zainteresowany własną instancją ownCloud z pełnymi prawami administratora skontaktuj się z naszym biurem (w temacie maila wpisz „Własna chmura”). Oferujemy hosting ownCloud przez 30 dni, zupełnie za darmo w domenie itcore.com.pl. Polecamy!

Zostaw komentarz


Podpowiedź - możesz użyć tych HTML tagów i atrybutów:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Obraz CAPTCHY

*